W ramach integracji międzyklasowej uczniowie kl. 8a i 8b wybrali się do kina Helios w Bydgoszczy.

Wspólny wyjazd ósmoklasistów na projekcję filmu pt. "Czarny Młyn" odbył się 9 września br. Film, który jest ekranizacją bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule, spodobał się uczniom. Młodzież poruszyły przede wszystkim wątki dotyczące akceptacji i tolerancji, trochę mniej podobały im się elementy science-fiction.

Wyjazd miał na celu nie tylko kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, ale przede wszystkim integrację młodzieży i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

Organizatorami wyjazdu byli wychowawcy klas ósmych - p. Ewa Czepluch i p. Piotr Wiśniewski.