Drodzy wolontariusze!

W ramach zaplanowanych działań SKMW, zachęcamy was do akcji "marzycielska poczta". Jest to akcja, o której już wiecie. W zeszłym semestrze były osoby, które pisały listy i wykonały kartki. Nie możemy spotkać się osobiście i wspólnie napisać list czy wykonać kartki, ale każdy z was może sam to uczynić. Jeśli chętni wolontariusze zdecydują się na napisanie listu, to bardzo proszę nie wysyłajcie ich, bo w tej chwili unikamy wszelakiego kontaktu. Przyniesiecie swoje prace, gdy powrócimy do szkoły. Udział w akcji gwarantuje punkty dodatnie. 

Opiekunowie SKMW 

O akcji 

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Wysyłanie takich namacalnych kartek czy listów ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin, co oczywiście ma bardzo duże znaczenie!

Każdego miesiąca do chorych dzieci z "MP" docierają setki przesyłek z Polski i świata. Każdy może pomóc, a akcje pisania listów odbyły się już w setkach polskich szkół i przedszkoli.

Jest jedna ogólna zasada, której musimy się trzymać. W swoich listach nie piszemy nic o chorobach czy problemach! W przypadku małych dzieci piszmy o kwiatkach, motylkach, ptaszkach, zwierzątkach. Mogą to być listy czy kartki pocztowe z pozdrowieniami czy dobrym ciepłym słowem, ale również wierszyki, rysunki, malunki, wyklejanki itd. Do starszych dzieci możemy pisać o swoim hobby, albo o wspólnych zainteresowaniach.

Na profilu każdego podopiecznego MARZYCIELSKIEJ POCZTY pod adresem http://marzycielskapoczta.pl/wszystkie-profile-dzieci/ są informacje na temat choroby dziecka, jest adres na który należy wysyłać listy czy kartki, jest też kilka słów o zainteresowaniach i marzeniach. Poczytajcie więc trochę zanim zdecydujecie się napisać list do danej osoby!!

Można się zastanawiać "co ja będę miał z tego, że wyślę taki list czy kartkę?". Bardzo dużo! Ogromna wewnętrzna radość i poczucie spełnienia ludzkiego obowiązku z potrzeby serca oraz świadomość, że jakieś chore dziecko gdzieś w Polsce ucieszy się z faktu otrzymania od nas listu czy kartki pocztowej. Jest to nagroda, którą trudno oszacować!! www.marzycielskapoczta.pl