"Cóż może być bardziej cennego od codziennych spotkań z mądrymi książkami" - L. Tołstoj. O możliwości zaprzyjaźnienia się z książką i zaletach czytania przekonywali się uczniowie naszej szkoły podczas obchodów Dnia Głośnego Czytania.

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom, tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

W tym roku uatrakcyjnieniem obchodów tego dnia były proponowane przez sieć sklepów Biedronka formy aktywności związane z programem edukacyjnym pn. Gang Słodziaków - Codzienne Czytanie Dziecku. Uczniowie kl. 0-3 naszej szkoły przyłączyli się do akcji i chętnie uczestniczyli w zajęciach tego programu.

W piątek 28 września we wszystkich klasach uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu czytali dzieciom fragmenty bajek i innych utworów; dla najmłodszych uczniów szkoły zajęcia czytelnicze poprowadziła bibliotekarka szkoły, Pani Wiesława Kabattek we współpracy z bibliotekarką Biblioteki Publicznej w Wąwelnie.

Serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarkom i opiekunom Szkolnego Wolontariatu!