Uczniowie klas 0-3 wzięli udział w obchodach dnia Śniadanie Daje Moc i zaprosili społeczność szkolną na "zdrowe, kolorowe" śniadanie w barwach patriotycznych pod hasłem "Dobre, bo polskie".

 

Kl. 0-3 przystąpiły do ogólnopolskiego projektu "Śniadanie daję moc" i dn. 8 listopada przygotowały zdrowe śniadanie dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Akcja przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”). Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę w barwach patriotycznych, co wiązało się z realizowaną innowacją patriotyczną "Mały Polak, wielkie serce"

Śniadanie poprzedzone zostało zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia w naszej szkole.

Nieoceniona okazała się pomoc rodziców, którzy wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kanapki i nie tylko kanapki w biało-czerwonych barwach. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne, dobre, bo polskie!