100 lat temu – 11 listopada 1918 roku – Polska stała się znowu wolnym krajem! Jak w naszej szkole obchodzono 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę?

 

9 listopada uczniowie oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły wspólnym przemarszem udali się na rynek w Wąwelnie, gdzie o 11:11 wraz z mieszkańcami odśpiewano 4-zwrotkowy hymn narodowy zgodnie z założeniem ogólnopolskiej akcji MEN "Rekord dla Niepodległej". Po wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych w szkole odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez kl. 3 gimnazjum pod kierunkiem Pani Joanny Zielonki.

Wierszem i pieśnią uczniowie zachęcili nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłonili do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu. Gromkie brawa i słowa podziękowania Pani Dyrektor Krystyny Lewandowskiej – były wyrazem zrozumienia przekazywanych treści i wysiłku włożonego w przygotowanie tej uroczystości.