Nasza szkoła po raz kolejny aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie organizowaną przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Pierwszą lekturą, którą czytała wspólnie cała Polska był utwór Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz". Lekturą tegorocznej odsłony akcji są Nowele polskie autorstwa m.in. Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Stefana Żeromskiego czy Bolesława Prusa.                                                                                                 

Do Narodowego Czytania w naszej szkole wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa. W piątkowe przedpołudnie zgromadzeni w szkolnej bibliotece uczniowie mieli okazję wysłuchać tego utworu w interpretacji uczennic kl. IVAmelii FrydrychowiczAnny Belter oraz uczennicy kl. VI aJulii Kot, a także w interpretacji rodziców – Pani Justyny Zielińskiej i Pani Ewy Jabłońskiej oraz nauczycieli – Pani Wiesławy Kabattek i Pani Joanny Zielonki.