Społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

 

8 listopada uczniowie oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły przemarszem udali się na rynek w Wąwelnie, gdzie o 11:11 wraz z mieszkańcami odśpiewano 4-zwrotkowy hymn narodowy zgodnie z założeniem ogólnopolskiej akcji MEN "Do Hymnu". Po wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych, w szkole odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez kl. 0 a oraz II a i II b pod kierunkiem Pań: Hanny Drzewieckiej, Sławy Gustyn, Joanny Kończyk.

 

Wierszem i pieśnią najmłodsi uczniowie naszej szkoły zachęcili nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłonili do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu. Wiersze o treści patriotycznej w wykonaniu maluchów, przepiękny taniec z flagami oraz scenografia w barwach Polski zasłużyły na gromkie brawa publiczności. Ciepłe słowa Pani Dyrektor Małgorzaty Suchomskiej - były wyrazem podziękowania za wysiłek i trud wychowawców włożone w przygotowanie tej uroczystości oraz uznania dla pracy Małych aktorów.