11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

 

Oficjalne uroczystości rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie. Przewodniczył jej proboszcz parafii ks. Andrzej Pacer. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Wąwelnie (kl. 0 a, II a i II B) zaprezentowali wyjątkowy montaż słowno-muzyczny z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. "Dla Ciebie Polsko". Program artystyczny dzieci przygotowały pod kierunkiem P. Hanny Drzewieckiej, P. Sławy Gustyn oraz P. Joanny Kończyk.

 

Zgromadzeni w parafialnym kościele z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii i patriotyzmu. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Mali aktorzy z naszej szkoły zostali nagrodzeni za swój wspaniały występ owacjami na stojąco.

 

Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.