14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 112. urodziny Astrid Lindgren.

 

Postaci Astrid Lindgren chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Sławna pisarka urodziła się 14 listopada 1907 r., zatem w tym roku obchodziliśmy 112. rocznicę jej urodzin. Chcieliśmy uczcić w naszej szkole pamięć o tej niezwykłej autorce, która napisała prawie 100 ponadczasowych książek dla dzieci, przetłumaczonych na blisko 76 języków.

 

Z tej okazji w kl. III odbyło się spotkanie czytelnicze. "Przygody Pippi" czytała dzieciom przedstawicielka Rady Rodziców Pani Luiza Klimczak. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o zwariowanych przygodach krnąbrnej Pippi. Trzecioklasiści bardzo polubili rudowłosą bohaterkę.

 

Cieszy fakt, że mimo upływu lat, historie opowiedziane przez sławną Szwedkę są w stanie rozbawić i zaciekawić najmłodszych czytelników.