Grudzień to magiczny miesiąc. Dzieci z utęsknieniem czekają na odwiedziny św. Mikołaja! I w tym roku wyczekiwany gość nie zawiódł i przybył do naszej szkoły.

 

Mikołajki to zwyczaj obchodzony 6 grudnia na cześć św. Mikołaja - biskupa Miry. Zwyczajem tego dnia jest wręczanie drobnych prezentów na cześć świętego, który słynął z pomocy, jakiej udzielał ubogim i potrzebującym. Każde dziecko zna tę datę i wszyscy czekają tego dnia na odwiedziny Mikołaja. 

 

Jak co rok, tak i tym razem kultywowaliśmy ten zwyczaj. Z tej okazji w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie mikołajkowe. Przybyli na nie uczniowie kl. 0 oraz kl. III. Zebrani obejrzeli krótkie przedstawienie o różnych tradycjach mikołajkowych panujących na świecie przygotowane przez uczniów kl. IV. Po występie nadszedł czas na wręczenie dzieciom słodkości przez św. Mikołaja

 

Na tym jednak atrakcje się nie skończyły, ponieważ do naszej szkoły zawitał też biskup z Miry, który najpierw poczytał dzieciom fragmenty "Mikołajka" Renégo Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempégo, a następnie również obdarował ich małym co nieco. Później na twarzach dzieci gościł już tylko uśmiech