Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie!
Aby tradycji stało się zadość, 29 listopada w przeddzień imienin św. Andrzeja, dzieci z kl. 0-3 wzięły udział we wróżbach i innych zabawach andrzejkowych. Już od samego rana klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Nie zabrakło też tradycyjnego lania wosku oraz układania butów. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa oraz okazja do kultywowania staropolskiej tradycji.
Czy wszystkie wróżby się spełnią, czas pokaże...


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!