Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole
11 lutego Szkoła w Wąwelnie, wraz z całą Europą, obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został w 2004 r. przez Komisję Europejską. Ma on przypominać, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z sieci. Jego głównym celem jest propagowanie działań na rzecz ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami czyhającymi w internecie. Nasza szkoła włączyła się w tegoroczne obchody DBI. W holu głównym stanęła gazetka ze wskazówkami, jak bezpiecznie korzystać z komputera czy smartfonu. Znalazło się na niej też wyzwanie dla uczniów, by spróbowali spędzić 12 godzin w inny sposób, niż korzystając z internetu. Kl. 1-3 uczestniczyły w webinarze "Ochrona danych i wizerunku w sieci" zorganizowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Natomiast kl. 5 na zajęciach z wychowawcą obejrzała filmiki dotyczące m.in. hejtu i cyberprzemocy przygotowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, a 14 lutego uczestniczyła w lekcji online "Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza - jak ją rozpoznać i reagować?", przeprowadzonej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.
Organizatorem DBI w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.
Anna Czyżak-Skowrońska


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!