Dzień Zdrowego Śniadania w naszej szkole
8 listopada obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania. Celem tego wydarzenia jest przypominanie uczniom, jak ważne jest spożywanie pożywnego śniadania każdego dnia. Właściwie skomponowany poranny posiłek powinien dostarczyć 25-30% całodziennej energii. W kl. 1-3 podczas zajęć z edukacji przyrodniczej, a w klasach starszych podczas lekcji techniki i edukacji zdrowotnej odbyły się pogadanki na temat wartości odżywczych produktów i zasad zdrowego odżywiania. Niektóre klasy pokusiły się również o zajęcia kulinarne. Uczniowie kl. III pod czujnym okiem swych pań przygotowali zdrowe, smaczne i estetyczne kanapki. Pojawiły się również sałatki z warzyw oraz przepyszny sok marchewkowo-jabłkowy. Dzieci zjadły śniadanie bogate w witaminy, które dało zastrzyk energii do dalszej pracy na kolejnych zajęciach edukacyjnych. Uczniowie kl. IV przygotowali pizzę z wielu zdrowych składników, rollo, a na deser babeczki. Cóż, prawdziwa uczta! Natomiast uczniowie kl. VI na zajęciach z edukacji zdrowotnej zaserwowali dania typowo śniadaniowe - omlet, twarożek ze szczypiorkiem, kanapki, a nawet sałatkę owocową z miodem. Było pysznie! Wspólne przygotowanie posiłków sprawiło wszystkim wiele radości i pozwoliło zrozumieć, że zdrowe jedzenie może być smaczne i kolorowe.
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie produktów.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!