Logo SP w Wąwelnie

„Edukacja z wojskiem” w naszej szkole

Ocena 0/5

10 czerwca w naszej szkole odbyły się zajęcia z żołnierzami Wojska Polskiego z II Batalionu Logistycznego w Bydgoszczy w ramach V edycji programu „Edukacja z wojskiem”. Program ten to wspólna propozycja Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest wykształcenie w uczniach odpowiednich reakcji na nagłe sytuacje kryzysowe, zbudowanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa, obrony i ochrony ludności. Żołnierze w sposób praktyczny i ciekawy zapoznali uczniów m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji, organizacji schronienia, bezpieczeństwa cyfrowego czy udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, zdobywając wiedzę, która może okazać się niezwykle cenna w sytuacjach wymagających szybkiego i właściwego działania.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć wojskowych instruktorów i uczestniczyć w tak wartościowym programie, który realnie wpływa na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w naszej szkolnej społeczności.

Galeria zdjęć

IMG-20260610-WA0004 IMG-20260610-WA0003 IMG-20260610-WA0002 IMG-20260610-WA0001 IMG-20260610-WA0005 IMG-20260610-WA0006
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności