Festyn Archeologiczny w Biskupinie
16 września grupa uczniów kl. 5-8 wybrała się na jubileuszowy Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Wydarzenie to już od trzydziestu lat gromadzi miłośników archeologii, historii i rekonstrukcji. W tym roku organizatorzy przygotowali program, który zabrał naszych uczniów w podróż przez tysiąclecia twórczości. Od malowideł naskalnych epoki kamienia, przez zdobnictwo starożytnych cywilizacji, aż po sztukę średniowiecza. Każdy mógł odkrywać piękno w archeologicznej odsłonie. Były wyodrębnione i przedstawione cztery strefy: strefa ludności pospolitej – wioska piastowska, strefa zamożnych – obóz książęcy, kramy kupieckie oraz świątynia słowiańska.
Podczas kilkugodzinnego pobytu na festynie uczniowie m.in. poznali opowieści o życiu dawnych Słowian, zajrzeli na targowisko z kramami wczesnośredniowiecznych kupców oraz do słowiańskiej kuchni. Ponadto zawitali do chat rzemieślników wczesnośredniowiecznych: kowala, garncarza, mincerza, tkaczki. Posłuchali też pieśni i opowieści inspirowanych kulturą naszych przodków. Najwięcej jednak emocji wśród uczniów wzbudziły walki średniowiecznych wojów.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: E. Czepluch, B. Kwiecińska i J. Zielonka.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!