Grupa 0a w krainie ziół – poznajemy dary łąki wszystkimi zmysłami
6 maja w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe spotkanie z miłośniczką zielarstwa – Panią Mieczysławą Boniecką, która zabrała dzieci w pachnącą i pełną ciekawostek podróż do świata ziół. Przedszkolaki miały okazję poznać różne rośliny wykorzystywane w kuchni oraz w domowych sposobach na dolegliwości zdrowotne, przeziębienie i poprawę samopoczucia. Dowiedziały się również, że zioła mogą pomagać nam w codziennym życiu. Podczas zajęć dzieci mogły zobaczyć, dotknąć i powąchać wiele aromatycznych ziół, takich jak: piołun, gwiazdnica, krwawnik, przytulia czepna, jasnota purpurowa, pokrzywa, czy mniszek lekarski. Nasz gość opowiadał o ich właściwościach oraz o tym, gdzie można je spotkać i jak należy o nie dbać. Największą radość sprawiła dzieciom możliwość posmakowania tych cennych darów natury. Spotkanie było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań przyrodniczych oraz poznawania natury wszystkimi zmysłami. Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały za ciekawą lekcję i wspólnie obiecały, że będą bardziej uważnie przyglądać się roślinom podczas spacerów. To było bardzo inspirujące i pachnące spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
Serdecznie dziękujemy Pani Mieczysławie za poświęcony czas i przeniesienie nas w magiczny świat naszych łąk i pól.
A. Szydłowska


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!