Lawendowa przygoda kl. IV
Uczniowie kl. IV wybrali się na wyjątkową wycieczkę rowerową na pole lawendy do Lawendogrodu Królewskiego. Był to dzień pełen pięknych zapachów i smaków, ciekawych doświadczeń i świetnej zabawy. Podczas warsztatów lawendowych dzieci poznały wiele interesujących informacji o właściwościach i zastosowaniu lawendy. Zgłębiły tajniki sadzenia, pielęgnacji i zbioru fioletowych krzewów. Uczniowie własnoręcznie wykonali pachnące breloki, a także ścinali lawendę, z której przygotowany zostanie aromatyczny syrop lawendowy. Nie zabrakło również degustacji – uczniowie spróbowali syropu lawendowego oraz pysznych lodów o lawendowym smaku. Po warsztatach wszyscy spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu, biorąc udział w zabawach sportowych. Na zakończenie wycieczki wspólnie usiedliśmy przy ognisku i zjedliśmy ciepłą kiełbaskę.
Wizyta w Lawendogrodzie to doskonałe połączenie nauki i zabawy. Dzieci zanurzyły się w naturalnym pięknie i uspokajającym zapachu lawendy. Dzień był pełen radości, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.
Opiekunami na wycieczce były p. Jagoda Belter i p. Kornelia Raźna-Rachwalska.
K. Raźna-Rachwalska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!