Lekcja kleksografii w kl. 4
Spotkanie z lekturą Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa” zaowocowało lekcją kleksografii. Dzięki temu uczniowie kl. 4 mogli poczuć się jak wychowankowie profesora Ambrożego Kleksa. Zabawa polegała na robieniu na arkuszu papieru kleksów. Następnie wspólnie zastanawialiśmy się, co mogą oznaczać uzyskane kleksy, z czym się kojarzą, co przypominają. Czwartoklasiści spróbowali też swoich literackich sił i układali do stworzonego obrazka rymowanki.
Lekcja kleksografii była ciekawym doświadczeniem. Wprowadziła dużo radości, wyzwoliła emocje, uruchomiła kreatywność i inwencje twórcze w młodych umysłach.
Joanna Zielonka

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!