Nauka udzielania pierwszej pomocy
23 października odbyło się w naszej szkole szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie dla uczniów kl. 0-8 poprowadziły panie: Małgorzata i Klaudia Kowalczyk z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sitnie. Spotkanie obejmowało część teoretyczną, jak i praktyczną.
W czasie szkolenia każdy chętny uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. W ten sposób dzieci i młodzież już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!