Pasowanie na czytelnika
8 kwietnia odbyła się uroczystość pasowania uczniów kl. I na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz zasadami korzystania z biblioteki. W nawiązaniu do obchodzonego 02.04. Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci - pierwszoklasiści obejrzeli przygotowaną przez panią bibliotekarkę W. Kabbatek prezentację pt. "W niezwykłym świecie baśni", która przybliżyła im życie i twórczość duńskiego baśniopisarza - Hansa Christiana Andersena. Uczniowie przed złożeniem przyrzeczenia na czytelnika musieli wykazać się umiejętnością czytania oraz wiedzą z zakresu treści baśni i bajek. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci uroczyście przyrzekły, że będą czytać i szanować książki, a pani bibliotekarka uroczyście pasowała każdego ucznia na czytelnika. Na zakończenie spotkania klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a każdy pierwszoklasista piękną książkę.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!