Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej
11.04. odbyło się pasowanie uczniów kl. 1 na czytelników biblioteki szkolnej. Myślą przewodnią uroczystości stały się słowa „Czytanie kluczem do wiedzy”. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz z zasadami korzystania z biblioteki. W nawiązaniu do obchodzonego w kwietniu Światowego Dnia Książki dla Dzieci – obejrzały prezentację pn. „W świecie baśni”, która w nietuzinkowy sposób przybliżyła im życie i twórczość Andersena, Perrault oraz braci Grimm. Zanim pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, musieli zdać „egzamin” z wiedzy – wykazać się znajomością liter i baśni oraz uważnym słuchaniem. Uczniowie zachwycili nie tylko swoją wiedzą na temat korzyści, jakie daje czytanie książek, lecz także umiejętnością pięknego czytania. W dalszej części uroczystości pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie. Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał kolorową zakładkę.
Kochani uczniowie! Starajcie się czerpać z książek jak najwięcej radości i mądrości. Szanujcie je jak serdecznych przyjaciół. Książki ułatwią Wam naukę i wskażą drogę do każdego celu.
Wydarzenie to wpisuje się w innowację „Czytanie kluczem do wiedzy i sukcesu”.
W. Kabattek

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!