Pieczemy rogale w kl. 2
Rogal to odmiana delikatnego pieczywa, najczęściej pszennego o masie od około 30 do 100 gramów w kształcie zbliżonym do rogów krowy, wykonanego ze zwiniętego trójkątnego placka. Rogalik zazwyczaj jest polukrowany, posypany makiem, innym ziarnem, bądź kruszonką. Może też zawierać owocowe lub słodkie nadzienie. 18 listopada z okazji zbliżającego się Dnia Życzliwości uczniowie kl. 2 pod czujnym okiem p. Bogumiły Mądrzejewskiej i p. Agaty Paradowskiej upiekli smaczne rogale. Poczęstowali nimi pracowników oraz koleżanki i kolegów naszej szkoły. Była to doskonała okazja, aby okazać wzajemną pomoc, życzliwość oraz skosztować własnych wypieków i spędzić czas w miłej atmosferze. Pieczenie to naprawdę niezwykle zajmujące i lubiane przez dzieci zajęcie.
B. Mądrzejewska, A. Paradowska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!