Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” w naszej szkole
Program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowany jest do uczniów kl. I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie upowszechnianych już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Szkoły podstawowe przystępują do programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazuje im bezpłatnie materiały edukacyjne: fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki dla nauczycieli i uczniów oraz inne niezbędne materiały dydaktyczne. Nauczycielami przeszkolonymi do prowadzenia zajęć są w naszej szkole: p. Joanna Kończyk oraz p. Agata Paradowska. Panie w ramach programu poprowadziły zajęcia w kl. 1-3. Dodatkowo naukę udzielania pierwszej pomocy poprowadziła p. Kończyk podczas edukacji zdrowotnej w kl. 6 i 7 oraz p. dyrektor Małgorzata Suchomska i p. Paradowska w kl. VIII podczas lekcji edb.
Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej stała się powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!