Rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego promocji zdrowia psychicznego
5 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego promocji zdrowia psychicznego. Biorący w nim udział uczniowie kl. 6-8 mieli wykonać plakat lub stworzyć Dekalog Szczęśliwego Człowieka. Prace miały zawierać wskazówki: jak dbać o dobrostan - swój i osób z naszego otoczenia, jakie praktyki utrzymują nas w dobrym nastroju, poczuciu szczęścia i spełnienia.
Do konkursu przystąpiło 6 osób. Jury przyznało I miejsce Sarze Hippler za wykonanie plakatu. Praca zachwyciła nie tylko bardzo oryginalną kompozycją, ale również cennymi wskazówkami: jak żyć, jakie czynności i nawyki praktykować, by chciało się śmiać, kochać, bawić i uśmiechać. Tytuł, jaki umieściła Sara - „BO ZDROWIE ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE, POWTARZAJ TO SOBIE” - powinien towarzyszyć każdemu z nas na co dzień. Trzy uczennice: Maja Giersz, Lena Gregorczyk i Maria Gregorczyk wykonały po dwie prace. W niezwykle kreatywnej formie pokazały, co wzmacniać, a z czego rezygnować, by nasze życie było piękniejsze. Na uwagę zasługują również pięknie wykonane projekty Julity Giersz i Marceliny Fertykowskiej. Gratulujemy pomysłowości, kreatywności i zaangażowania!!! Prace konkursowe będą zdobiły jeszcze kilka dni naszą gazetkę. Warto spojrzeć po raz kolejny na cenne hasła i wziąć sobie te wskazówki do serca, aby każdy nasz dzień był cudowny i wyjątkowy!
Izabela Łagowska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!