Spotkanie czytelnicze w kl. 3 z okazji urodzin Astrid Lindgren
Astrid Lindgren to szwedzka pisarka i autorka wielu znanych książek dla dzieci. Jej twórczości dla najmłodszych przyświecały słowa: ”Pragnę pisać dla tych, którzy czynią cuda. Dzieci czynią cuda, gdy czytają. Dlatego potrzebują książek”. W 1978 r. w dowód wdzięczności ”za działania przynoszące dzieciom radość” otrzymała najważniejszą dla niej nagrodę – Order Uśmiechu. Urodziny tej cenionej pisarki to doskonała okazja, by sięgnąć po jej książkę i przenieść się do świata, w którym wszystko jest możliwe. 17 listopada w kl. III odbyło się spotkanie czytelnicze poświęcone Astrid Lindgren. Trzecioklasiści wzięli udział w konkursie pn. ”Wesołe przygody dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę i odpowiedzieć na pytanie, czy chcieliby zaprzyjaźnić się z dziećmi z Bullerbyn. Przygotowane przez bibliotekarkę zadania sprawdzały umiejętność czytania ze zrozumieniem i uzasadniania swojej wypowiedzi.
Wyniki konkursu:
I miejsce Gabriel Bajno
II miejsce Maria Mojzesowicz
III miejsce Kaja Raźna
Gratulujemy!
Wiesława Kabattek

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!