Szóstoklasiści uczyli się, jak się uczyć
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie kl. VI podczas zajęć z wychowawcą realizowali innowację pedagogiczną mającą pomóc im w znalezieniu swojego sposobu na naukę. Podczas zajęć z cyklu „Uczę się uczyć się” poznali wiele technik skutecznego uczenia się. Celem innowacji „Uczę się uczyć się” było wzmocnienie kompetencji uczniów w zakresie efektywnego uczenia się. Brak znajomości skutecznych metod uczenia się i organizacji pracy mogą powodować niepowodzenia szkolne, a przez to obniżać uczniowską motywację i ich wiarę we własne siły. Uczniowie kl. VI – w ramach innowacji – poznali i zrozumieli różne strategie uczenia się. Na zajęciach systematycznie wdrażaliśmy techniki zapamiętywania i koncentracji. Szóstoklasiści poznali takie techniki, jak: fiszki, skojarzenia i mnemotechniki, mapę myśli, lapbooki, pomodoro, notatki metodą Cornella, 5 W+H (What?, When?, Where?, Why?, How?). Podsumowując cykl zajęć, dzieci wybrały swoich faworytów wśród poznanych metod.
Anna Czyżak-Skowrońska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!