W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Uczniowie klas ósmych wyjątkowo zaangażowali się w realizację projektu edukacyjnego, którego celem było zapoznanie z historią naszej Ojczyzny, walkami Polaków o jej wolność, utrwalenie i poszerzenie wiedzy o historii powojennego państwa polskiego oraz poznanie losów Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie przygotowali plakaty, na których w ciekawy i przejmujący sposób pokazali historię „Inki”, „Witolda”, „Nila”, „Orlika” – „Żołnierzy Wyklętych”, o których historia przez wiele lat milczała.
Ponadto na szkolnym korytarzu pojawiła się okazjonalna dekoracja, upamiętniająca bohaterów – twórców polskiego powojennego podziemia niepodległościowego. Pamięć o „Żołnierzach Wyklętych” jest obowiązkiem naszego pokolenia. Staramy się więc z tego obowiązku wywiązywać i zapalać u młodzieży iskierkę patriotyzmu.
Ewa Czepluch

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!