Wycieczka kl. 1-3 do Manufaktury św. Mikołaja
9 grudnia uczniowie kl. I-III wybrali się na przedświąteczną wycieczkę do Manufaktury Rozwoju i Radości w Chojnicach. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, podczas których miały okazję pomalować drewniane bombki. Dzieci ozdabiały je farbami, tworząc barwne i oryginalne wzory według własnych pomysłów. Po zakończonej pracy przyszedł czas na swobodną zabawę w bawialni, która dostarczyła wszystkim mnóstwo radości. Kolejna część wycieczki przeniosła dzieci w świat zapachów zimy. Uczniowie przygotowali własne woreczki sensoryczne, wypełnione aromatycznymi skarbami grudnia. Wykorzystali do tego m.in. suszone pomarańcze, jabłuszka, cynamon oraz gałązki iglaste. Każdy woreczek pachniał inaczej, a wykonane kompozycje dzieci zabrały do domu jako pamiątkę. Następnie wszyscy zasiedli na miękkich poduszkach, by wysłuchać teatrzyku „Tajemnice świątecznych przepisów”, przedstawionego przez elfa. Ostatnia część wycieczki odbyła się na świeżym powietrzu. Elf przy dźwiękach znanych piosenek świątecznych prowadził zabawy muzyczno-ruchowe, co sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Na zakończenie spotkania dzieci odwiedził gość z Laponii – św. Mikołaj z workiem pełnym upominków. Wycieczka do Manufaktury Rozwoju i Radości okazała się pełna wrażeń, ciepłej atmosfery i twórczej zabawy. Uczniowie wrócili do szkoły z własnoręcznie pomalowanymi ozdobami, nowymi doświadczeniami oraz ogromną dawką świątecznego nastroju.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!