Z serca dla naszych nauczycieli!
13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – wyjątkowe święto wszystkich nauczycieli, uczniów oraz pracowników oświaty. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięła cała społeczność szkolna, rodzice, a także wójt gminy Sośno pan Piotr Dobrzański, sekretarz gminy pani Iwona Sikorska oraz radni gminy.
W części artystycznej w humorystycznych scenkach z życia szkoły wystąpili uczniowie kl. 5, 6, 7 i 8b. Przedstawienie było pełne humoru, ale też refleksji o roli nauczyciela i szkolnej codzienności. Młodzi aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. Program artystyczny uświetniły także występy wokalne naszych utalentowanych uczniów z kl. 4, 7 i 8b. Miłym akcentem było również wręczenie drobnych upominków wszystkim pracownikom szkoły.
Następnie głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Suchomska, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za ich codzienną pasję, poświęcenie i zaangażowanie oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się pracownikom szkoły. Pani dyrektor przedstawiła również społeczności szkolnej nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym stanowisko to będzie piastowała uczennica kl. 8b – Wiktoria Jabłońska.
Uroczystość zakończyły słowa włodarza gminy, który złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, życzył radosnego świętowania i złożył na ręce pani dyrektor bukiet kwiatów.
Spotkanie było też okazją do wręczenia nagród laureatom konkursów, które dotychczas odbyły się w naszej szkole.
Wcześniej uczniowie wykonali również laurki, które zostały wysłane do emerytowanych nauczycieli.
To był naprawdę piękny dzień, pełen uśmiechów, dobrych słów i wspólnego świętowania!
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości!
J. Zielonka, A. Czyżak-Skowrońska, E. Czepluch

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!