Z serca, z mąki i radości – w grupie 0b powstały piernikowe pyszności!
4 grudnia w oddziale 0b odbyły się wyjątkowe zajęcia poświęcone pieczeniu pierników. Naszym gościem była pani Julia Grzeca - cukierniczka z piekarni-cukierni „Bogdan Deja” z Sępólna Krajeńskiego. Na początku spotkania pani Julia opowiedziała dzieciom o pracy cukiernika, przybliżyła tajniki swojego zawodu oraz wyjaśniła, jak powstają słodkie wypieki. Następnie dzieci brały udział w wesołych zagadkach związanych z pieczeniem. Po części teoretycznej przyszedł czas na działania praktyczne. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wałkowały ciasto oraz wykrawały pierniki w różnych kształtach. Zajęcia sprawiły wszystkim wiele radości i były doskonałą okazją do nauki przez zabawę. Na zakończenie, w podziękowaniu za miłe spotkanie i poświęcony czas, dzieci wręczyły pani Julii drobny upominek.
To był bardzo udany, radosny i pachnący piernikami dzień!
Klaudia Bajor

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!