Z wdzięcznością w sercu, z marzeniami w świat!
25 czerwca w naszej szkole odbyła się wyjątkowa i pełna wzruszeń uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. Był to szczególny dzień, który zgromadził uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz licznie przybyłych rodziców, pragnących wspólnie świętować zakończenie ważnego etapu edukacji swoich dzieci. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Suchomska, która skierowała do absolwentów ciepłe słowa pożegnania. W kolejnej części uroczystości wychowawcy klas 8 – p. Paweł Piekarz oraz p. Agnieszka Szymańska wręczyli nagrody książkowe wyróżniającym się uczniom. Pani dyrektor natomiast wręczyła nagrody wójta gminy Sośno w postaci stypendium naukowego uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysoką średnią. Z kolei imienne podziękowania dla uczniów za działania w wolontariacie wręczyła p. Agata Paradowska. Pani dyrektor doceniła także działania rodziców na rzecz szkoły i wręczyła upominki najbardziej zaangażowanym.
Nie zabrakło również słów wdzięczności skierowanych do nauczycieli oraz pracowników szkoły za lata wsparcia, cierpliwość, przekazaną wiedzę, życzliwość oraz stworzenie miejsca, w którym uczniowie mogli rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności i dorastać do podejmowania kolejnych życiowych wyzwań. Tradycyjnie ósmoklasiści zostali też pożegnani przez swoich młodszych kolegów z kl. 7, którzy pod okiem p. Ewy Czepluch zadedykowali im piosenkę oraz recytowali wzruszające wiersze i życzenia. Na pamiątkę wspólnie spędzonych lat wręczyli im drobne upominki. Absolwenci pożegnali się z całą społecznością szkolną w wyjątkowy sposób – zaprezentowali bowiem ciekawą prezentację, w której żartobliwie, ale też wzruszająco ukazali nauczycieli, którzy prowadzili ich od przedszkola do dnia dzisiejszego. Uroczystość pożegnania absolwentów zakończył polonez w wykonaniu uczniów klas ósmych i nauczycieli. Dostojny taniec, pełen elegancji i powagi, stał się symbolem zamknięcia pewnego rozdziału w życiu młodych ludzi.
Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam odwagi w realizacji marzeń, wielu sukcesów oraz wytrwałości w podejmowaniu nowych wyzwań. Niech czas spędzony w naszej szkole pozostanie dla Was pięknym wspomnieniem, a zdobyta wiedza i doświadczenia staną się solidnym fundamentem na dalszej drodze życia!
Serdecznie dziękujemy za przygotowanie uroczystości: wychowawcom – p. A. Szymańskiej i p. P. Piekarzowi oraz innym nauczycielom: p. Ł. Mrozikowi, p. A. Czyżak-Skowrońskiej, p. B. Kwiecińskiej, p. K. Raźnej- Rachwalskiej, p. J. Belter, opiekunom pocztu sztandarowego – p. E. Czepluch i p. J. Zielonce oraz Rodzicom.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!