„Za cierpliwość, za inspirację...”
11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Suchomska, która serdecznie powitała społeczność szkolną oraz przybyłych gości - nauczycieli emerytów, przedstawicieli Rady Rodziców oraz przedstawicieli samorządu gminnego. Z okazji ich święta złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się pracownikom szkoły.
W części artystycznej uczniowie kl. 1-3 - pod czujnym okiem swych pań - wierszem i piosenką w uroczy sposób wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Aby rozbawić społeczność szkolną, młodzi aktorzy przedstawili krótki skecz o pomocach szkolnych, niezbędnych w dzisiejszej rzeczywistości edukacyjnej. Natomiast w końcowej części spotkania zaprezentowali skoczny taniec ludowy, podrywając wszystkich do śpiewu i oklasków.
Uroczystość zakończyły słowa zastępcy wójta p. Adama Ostrowskiego, który złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły i życzył radosnego świętowania.
Spotkanie było także okazją do przedstawienia społeczności szkolnej nowej przewodniczącej Samorządu Szkolnego. Stanowisko to w tym roku szkolnym będzie piastowała Maja Giersz - uczennica kl. 8.
Po oficjalnej części akademii głos zabrały panie: A. Czyżak-Skowrońska i J. Zielonka, które wręczyły nagrody zwyciężczyniom konkursu „Mistrz Głośnego Czytania” - Olimpii Śniegowskiej z kl. 7b oraz Nadii Bajno z kl. 7a. Serdecznie pogratulowały również pozostałym członkom konkursu oraz podkreśliły, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa głośne czytanie.
Oprawę muzyczną oraz przepiękną dekorację przygotowały panie: B. Kaczmarowska, J. Belter, B. Kwiecińska, A. Paradowska, A. Czyżak- Skowrońska. Nagłośnieniem zajęli się panowie: P. Piekarz, Ł. Mrozik. Serdecznie dziękujemy!
wychowawczynie kl. 1-3


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!