7a wystawiła „Zemstę”
Piątek w szkole minął pod znakiem sztuki, estetycznych wzruszeń, a przede wszystkim – dobrego humoru. A to za sprawą młodzieży z kl. 7a, która wystąpiła przed szkolną publicznością w komedii „Zemsta”, na podstawie fragmentów utworu Aleksandra Fredry. Uczennice i uczniowie, którzy wcielili się w postacie Papkina, Cześnika, Rejenta, Klary, Dyndalskiego, Śmigalskiego, Perełki, murarzy i służących, dali popis swoich aktorskich umiejętności. To było dla nich nie lada wyzwanie, bo na widowni zasiedli nie tylko koleżanki oraz koledzy z innych klas, ale również rodzice i zaproszeni goście. Siódmoklasiści poradzili sobie śpiewająco zarówno z tremą, jak i z grą sceniczną. Jakub Jarząbkowski z kl. 5 uświetnił spektakl wykonaniem ludowej pieśni „Kot, kot, pani matko”. Nie zabrakło owacji na stojąco i podziękowań od pani dyrektor Małgorzaty Suchomskiej oraz zachwyconej publiczności.
Gratulacje, Uczennice i Uczniowie, możecie być z siebie dumni. A dla mnie nagrodą były Wasze pytania po przedstawieniu: „A co teraz wystawimy?”. Moja odpowiedź: „Zastanowimy się wspólnie…”, ale zaprosimy do tego przedsięwzięcia pozostałych uczniów naszej szkoły.
Anna Czyżak-Skowrońska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!