Dzień Kota w grupie 0a
17 lutego okazał się bardzo wyjątkowym dniem dla naszych przedszkolaków, a stało się to za sprawą Światowego Dnia Kota. Prawdziwą radością dla dzieci była przemiana w koty oraz kocie zabawy, takie jak: wyprężanie grzbietu, przeciąganie się, koci spacerek, łapanie myszek, zabawy muzyczno-ruchowe czy odgadywanie zagadek. Dzieci zapoznały się z rasami kotów, kocimi obyczajami oraz sposobem ich pielęgnacji. Obejrzały również bajkę o kocich przygodach Bonifacego i Filemona. Okazało się, że większość przedszkolaków posiada tego milusińskiego czworonoga, dlatego wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej bohatera dnia, sprawiło im ogromną przyjemność. „My jesteśmy kotki dwa”, to piosenka, która towarzyszyła naszym „przedszkolnym kociakom” przez cały dzień. W przyszłym roku z pewnością powtórzymy wesołe obchody „Dnia Kota”.
A. Szydłowska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!