"EduAnima - Na tropie zdrowego odżywiania" - projekt edukacyjny uczniów kl. 2
Uczniowie kl. 2 z wielkim zaangażowaniem po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „EduAnima – Na tropie zdrowego odżywiania”. Tegoroczna, druga edycja programu była kontynuacją zeszłorocznej przygody z zasadami zdrowego stylu życia. Uczniowie z radością powrócili do wspólnej nauki i zabawy, a przez cały czas towarzyszył im wyjątkowy przewodnik – Profesor Animka, który w przystępny i zabawny sposób pomagał odkrywać tajniki zdrowego odżywiania. W trakcie programu dzieci poznawały wartości odżywcze różnych produktów, w tym: truskawki, rukoli, czosnku, pomarańczy, orzechów oraz kalarepy. Dowiedziały się, jakie witaminy i minerały kryją się w tych zdrowych smakołykach i jak wpływają one na funkcjonowanie organizmu. Wszystkie informacje były przekazywane w atrakcyjnej, dostosowanej do wieku formie – poprzez gry, zadania, prace plastyczne i opowiadania. Każde kolejne spotkanie z Profesorem Animką było dla uczniów okazją nie tylko do nauki, ale i do rozwijania umiejętności współpracy, twórczego myślenia i uważności na to, co znajduje się na ich talerzach. Dzieci z entuzjazmem dzieliły się nowo zdobytą wiedzą z rodziną, zaskakując bliskich ciekawostkami o zdrowych produktach. Udział w programie był nie tylko świetną zabawą, ale też cenną lekcją na przyszłość dla drugoklasistów. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom zdrowe wybory staną się dla nich codziennością – teraz i w dorosłym życiu.
Agata Paradowska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!