Narodowe Czytanie poezji Jana Kochanowskiego
Tradycyjnie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Lekturą tegorocznej edycji była poezja Jana Kochanowskiego – najwybitniejszego twórcy epoki renesansu.
19 września w miejscowej świetlicy uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy Wąwelna wspólnie czytali utwory Mistrza z Czarnolasu. Występom towarzyszyła nastrojowa oprawa muzyczna, wzmacniająca przekaz i nadająca głębi prezentowanym utworom. Wspólne spotkanie pokazało także, że poezja łączy pokolenia i pozwala na chwilę zatrzymania się w codziennym biegu.
Wybrane fraszki, pieśni, treny, fragmenty „Odprawy posłów greckich” czytali: Alicja Kistowska kl. 7, Maria Gregorczyk kl. 7, Maja Raźna kl. 8b, Nadia Bajno kl. 8a, Zofia Kaniowska kl. 8b, Olimpia Śniegowska kl. 8b, p. Joanna Zielonka, p. Kornelia Raźna-Rachwalska, p. Wiesława Kabattek, p. Jagoda Belter, a także p. Bożena Kaźmierczak, p. Maria Świt, p. Małgorzata Gregorczyk oraz p. Jan Pieńkowski.
Wydarzenie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, który przygotowały panie: Bożena Kaźmierczak i Katarzyna Opas.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!