Od nasionka do warzywa – zielony ogródek grupy 0A
W naszym przedszkolu zrobiło się naprawdę wiosennie i bardzo pracowicie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zakładaniu przedszkolnego ogródka warzywnego. Mali ogrodnicy z radością przygotowywali grządki, poznawali narzędzia ogrodnicze oraz uczyli się, jak dbać o rośliny. Przedszkolaki najpierw wysiały nasiona kopru, sałaty oraz rzodkiewki. Następnie wspólnie zasadziły sadzonki kalarepy, cebuli, pora i selera. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać część pracy – zrobić mały dołek, umieścić nasionko lub sadzonkę w ziemi, a potem delikatnie podlać rośliny wodą. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również, czego potrzebują rośliny, aby mogły rosnąć i żyć. Zgodnie wymieniały, że roślinom potrzebne są: ziemia, woda, słońce oraz odpowiednia temperatura i troskliwa opieka. Dzięki wspólnym obserwacjom dzieci mogły przekonać się, jak ważna jest regularna pielęgnacja ogródka. Zakładanie go było nie tylko świetną zabawą, ale także cenną lekcją przyrody i odpowiedzialności. Teraz wszyscy z niecierpliwością będą obserwować, jak z małych nasion wyrastają zdrowe i smaczne warzywa.
A. Szydłowska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!