Pamiętajmy o zmarłych
24 października 2024 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Młodych Wolontariuszy „Mogę więc pomogę” uczestniczyli w akcji sprzątania zaniedbanych i opuszczonych grobów. Wolontariusze wraz z opiekunami wybrali się po lekcjach na parafialny cmentarz w Wąwelnie. Młodzież uzbrojona w niezbędny sprzęt z ochotą przystąpiła do pracy: myła nagrobki i grabiła, zbierała liście wokół grobów. Uczniowie zadbali również o miejsce pamięci Polaków pomordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Na koniec zapalili znicze i chwilą ciszy uczcili pamięć pomordowanych Rodaków.
Cała akcja to nie tylko niesienie pomocy potrzebującym, ale także kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku dla tych, którzy odeszli.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy okazali wielkie serce i pomocną dłoń w tak szlachetnej akcji!

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!