Podsumowanie projektu edukacyjnego „Znam swoje prawa”
20 listopada minęła 36. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem! Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – Prawa Dziecka. W związku z rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, uczniowie kl. VIII a i VIII b wzięli udział w projekcie edukacyjnym pn. „Znam swoje prawa”. Jego celem było zapoznanie ósmoklasistów z prawami dziecka, takimi jak prawo do życia, rozwoju, edukacji i ochrony przed przemocą; budowanie poczucia własnej wartości i zrozumienia, że każdy ma prawo do godności i szacunku; rozwijanie kompetencji w zakresie rozpoznawania sytuacji zagrażających bezpieczeństwu, wiedzy o sposobach szukania pomocy i obrony własnych praw. Uczniowie przygotowali plakaty informacyjne podsumowujące zdobytą wiedzę. Przyłączyli się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
Ewa Czepluch


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!