„Rozczytane Kosowo - Czytam Sobie, Czytam Tobie!”
28 listopada 2024 r. przedstawiciele naszej szkoły: Emilia Melin kl. 2, Maria Mojzesowicz kl. 2, Barbara Goś kl. 3 i Barosz Turek kl. 3 brali udział w I Międzyszkolnym Konkursie Czytania dla kl. II i III, który odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kosowie. Głównym celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania. Każdą szkołę reprezentowało co najmniej 2, ale nie więcej niż 4 uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie prezentowali przygotowany przez siebie fragment dowolnej książki. W drugiej części konkursu finaliści pierwszego etapu losowali numer przypisany do nieznanego fragmentu tekstu, który odczytywali po krótkim przygotowaniu się do prezentacji. Kryteria oceny czytania obejmowały: płynność, bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. Na zakończenie imprezy nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom oraz dyplomów dla uczestników konkursu.
Laureatem drugiego miejsca o tytuł MISTRZA CZYTANIA został uczeń naszej szkoły – Bartosz Turek z kl. 3. Składamy serdeczne gratulacje za osiągnięcie wysokiego wyniku laureatowi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaprezentowania pięknego czytania. Życzymy dalszych postępów i sukcesów w czytelnictwie.
B. Mądrzejewska, M. Krukowska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!