Rytm, pasja i wielkie emocje – szkolny Konkurs Tańca za nami!
Słynna tancerka Martha Graham powiedziała kiedyś, że „Każdy taniec jest odkryciem nas samych”. 8 maja przekonaliśmy się, jak trafne są te słowa. Podczas naszego szkolnego konkursu zobaczyliśmy, że taniec to coś więcej niż kroki – to sposób na pokazanie swojej osobowości, emocji i odwagi, o którą często sami siebie nie podejrzewamy. Wychodząc na scenę, każdy uczestnik odkrył przed nami (i przed samym sobą) cząstkę swojej pasji. W ten nastrojowy moment wprowadziły nas uczennice Wiktoria Śniegowska oraz Emilia Melin z kl. III, które wspaniale zapowiadały uczestników konkursu. Zobaczyliśmy występy uczennic w różnych stylach tańca: od energetycznego hip-hopu, aż po nastrojowy taniec towarzyski. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, oceniając nie tylko technikę, ale też pomysłowość i wyraz artystyczny.
Oto nagrodzone uczennice:
I miejsce Lilianna Rzepecka oraz Maja Kunca z kl. III jako duet
I miejsce Olimpia Śniegowska z kl. VIIIb w tańcu indywidualnym
II miejsce duet Agata Buraczewska z kl. VII i Anastazja Czajka z kl. V
III miejsce duet Liwia Łasa z oddziału 0a oraz Marcelina Kunca z kl. II
Wyróżnienia: duet Maria Mojzesowicz oraz Hanna Wojciechowska z kl. III, duet Maria Jasiek i Zofia Kołodyńska z kl. V
Wspaniałe występy oceniało jury w składzie: pani dyrektor Małgorzata Suchomska, pani Kornelia Raźna-Rachwalska oraz pani Zofia Szymańska.
Organizatorkami konkursu były panie: Marzena Krukowska, Jagoda Belter, Marzena Sabiniarz.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i pasji! Już teraz odliczamy dni do kolejnej edycji. Pamiętajcie – taniec to radość, którą warto się dzielić!

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!