Spotkanie z policją w naszej szkole
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę i pogadankę przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w kontakcie z obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci przypomnieli też maluchom, jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz elementy odblaskowe dla pieszych. Ważnym tematem spotkania było zachowanie się w kontakcie ze zwierzętami. Pani policjantka pokazała dzieciom, jak wygląda bezpieczna pozycja.
Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W ramach podziękowania dzieci wręczyły policjantom dyplomy oraz laurki.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!