„Spotkanie z wierszem” - sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Recytatorskim
27 maja w Szkole Podstawowej w Przepałkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z wierszem". Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania poezją, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz integracja społeczności szkolnych w gminie Sośno. W konkursie wzięli udział reprezentanci szkół z Wąwelna, Sośna i Przepałkowa, wcześniej wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: 4-5-latki, kl. 0-I oraz kl. II-III. Wszyscy artyści z ogromnym zaangażowaniem prezentowali wybrane utwory poezji dziecięcej, zachwycając publiczność i jury. Komisja konkursowa stanęła przed niełatwym zadaniem, gdyż poziom recytacji był bardzo wysoki.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Dzieci 6-letnie i uczniowie kl. I:
I miejsce Marcelina Kunca SP Wąwelno
II miejsce Władysław Marczyński SP Sośno
III miejsce Amelia Borowicz SP Przepałkowo
Uczniowie kl. II-III:
I miejsce Zuzanna Herzberg SP Sośno
II miejsce Maria Mojzesowicz SP Wąwelno
III miejsce Antoni Frydrychowicz SP Wąwelno
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, które wręczyli wójt gminy Sośno p. Piotr Dobrzański oraz dyrektor SP Przepałkowo p. Marlena Steckiewicz.
Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne "Spotkanie z wierszem".


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!