„Szkoła do hymnu” 2025
Nasza szkoła po raz kolejny odśpiewała hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 2025. Wydarzenie, integrujące społeczności szkolne w całej Polsce, rozpoczęło się w 2018 r. Akcja od początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym roku do wspólnego śpiewania zgłosiło się ponad 4,6 mln uczniów i prawie 500 tys. nauczycieli. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Kilka dni wcześniej chętni uczniowie z kl. 1-3 , a dokładnie Katarzyna Gburek z kl. 2 i Gabriel Bajno z kl. 3 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości”. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale – z ogromnym zaangażowaniem i wzruszeniem zaśpiewali hymn w pięknej aranżacji. Dzieci wystąpiły w odświętnych strojach, z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, co nadało całemu wydarzeniu wyjątkowo uroczysty charakter. Jesteśmy dumni z naszych uczniów oraz pełni radości z faktu, że możemy w tak piękny sposób celebrować Święto Odzyskania Niepodległości w wolnej Polsce.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!