Z przyrodą i ekologią nam po drodze!
W ramach współpracy z Krajeńskim Parkiem Krajobrazowym w Więcborku 25 listopada uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych. We wtorek do naszej szkoły zawitała p. Monika Ewert, specjalista ds. dydaktycznych, promocji i turystyki Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Młodzi uczniowie (kl. 0A, III, IV) dowiedzieli się, czym różnią się ślady od tropów i jak na ich podstawie rozpoznawać, które zwierzęta je zostawiły. Natomiast uczniowie kl. V i VI podczas warsztatów „Papier czerpany” poznali zasady segregacji śmieci, dowiedzieli się, gdzie trafiają materiały przeznaczone do recyklingu i jak jest przetwarzany papier makulaturowy. Nie zabrakło oczywiście ćwiczeń praktycznych – młodzież przygotowała własnoręcznie ozdoby z papieru czerpanego, które następnie przyozdobiła i zabrała do domu. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych spotkań z przyrodą.
Anna Czyżak-Skowrońska


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!