Dzień Bezpiecznego Internetu. Bądź z innej bajki
Uczniowie kl. IV na lekcji języka polskiego dowiedzieli się, czym są hejt w sieci, fomo, patostreaming, grooming i jakie inne zagrożenia mogą na nich czyhać w wirtualnym świecie. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) czwartoklasiści uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii „Bądź z innej bajki”, której celem jest uświadomienie im, że zagrożenia, z którymi mogą zetknąć się w wirtualnym świecie są równie prawdziwe, jak te w świecie realnym. Kampania jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury – zwycięzcą konkursu pt. „(Nie)Bezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną”.
Anna Czyżak-Skowrońska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!