Zdrowo się odżywiam
Uczniowie kl. 5 już wiedzą, że to, co jemy ma wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, zdolność do nauki i koncentracji oraz siłę do codziennych aktywności. Podczas cyklu zajęć z edukacji zdrowotnej piątoklasiści nie tylko poznali zasady zdrowego odżywiania, ale również przypomnieli sobie wiedzę z lekcji przyrody na temat podstawowych składników odżywczych i dowiedzieli się, ile muszą ich dostarczyć w codziennej diecie. Uczniowie utrwalili wiadomości, komponując jadłospis oraz przygotowując plakat – kolaż przedstawiający piramidę zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży na podstawie danych polskiego Instytutu Żywności i Żywienia.
A. Czyżak-Skowrońska


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!