Logo SP w Wąwelnie

Zdrowo się odżywiam

Ocena 0/5

Uczniowie kl. 5 już wiedzą, że to, co jemy ma wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, zdolność do nauki i koncentracji oraz siłę do codziennych aktywności. Podczas cyklu zajęć z edukacji zdrowotnej piątoklasiści nie tylko poznali zasady zdrowego odżywiania, ale również przypomnieli sobie wiedzę z lekcji przyrody na temat podstawowych składników odżywczych i dowiedzieli się, ile muszą ich dostarczyć w codziennej diecie. Uczniowie utrwalili wiadomości, komponując jadłospis oraz przygotowując plakat – kolaż przedstawiający piramidę zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży na podstawie danych polskiego Instytutu Żywności i Żywienia.

A. Czyżak-Skowrońska

Galeria zdjęć

IMG-20260301-WA0000 IMG-20260301-WA0001 IMG-20260301-WA0002 IMG-20260301-WA0003 IMG-20260301-WA0004
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności