„Hokus-pokus, czary-mary” – andrzejki w kl. 0-3
Aby tradycji stało się zadość, 28 listopada, tuż przed wigilią dnia św. Andrzeja, dzieci z kl. 0-3 wzięły udział we wróżbach i innych zabawach andrzejkowych. Już od samego rana klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsca czarów i magii. Sale ozdobione były kolorowymi gwiazdami, świecącymi lampkami i andrzejkowymi symbolami. Dekoracje tworzyły niezwykły nastrój, dzięki któremu każdy mógł poczuć, że ten dzień jest naprawdę wyjątkowy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w przepowiadaniu przyszłości: ustawiały buty, przelewały wosk przez dziurkę od klucza, odkrywały serduszka z imionami oraz losowały zawody z magicznej kuli. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa oraz okazja do kultywowania staropolskiej tradycji.
Czy wszystkie wróżby się spełnią, czas pokaże...

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!