Mikołajkowe szaleństwo w Figlowisku
5 grudnia dzieci z oddziału 0a i 0b wraz z paniami wybrały się w podróż do Bydgoszczy, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Pierwszym przystankiem było spotkanie z Treflikami. Seans bajkowy pt. „Trefliki ratują święta”, wprowadził przedszkolaków w świąteczny nastrój, ukazał tradycje związane z Bożym Narodzeniem, podkreślił jak bardzo ważne są relacje z bliskimi i innymi ludźmi oraz pomógł zrozumieć, że nawet największy złoczyńca, może odnaleźć w sobie dobro. Następnie dzieci odwiedziły salę zabaw „Figlowisko”, gdzie dały upust swojej ruchowej fantazji w różnorakich tunelach oraz zjeżdżalniach. Prawdziwą niespodzianką okazało się spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami. Uwieńczeniem wycieczki było zajadanie ulubionych przysmaków w restauracji McDonald’s. Wyjazd wzmocnił więzi koleżeńskie oraz rozwinął nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe dopytywały o kolejną wycieczkę.
A. Szydłowska, K. Becker


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!